درباره آگر الکترونیک

شرکت مهندسین نوین سازان صنعت برق سپاهان با نام تجاری آگرالکترونیک در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد و در زمینه خدمات طراحی و ساخت حوزه اتوماسیون صنعتی و ساخت اینورتر فعالیت می‌کند.

شرکت آگر الکترونیک در سال  ۱۳۹۷ اقدام به توسعه محصولات خود از توان  ۲.۲ کیلووات تا ۱۱۰ کیلووات در سه مدل  NP100 NG100NE100, نمود. همچنین امکان  طراحی و ساخت درایو(اینورتر) از توان ۱۳۲ کیلووات تا توان ۴۰۰ کیلووات را نیز به صورت سفارشی مهیا کرد.

همچنین مهندسین تیم تحقیق وتوسعه به طور مستمر درحال به روزرسانی و ارتقاء محصولات بر اساس استانداردها و فناوری‌های روز دنیا می‌باشند.

کلیه طراحی‌های صورت گرفته در مجموعه آگر الکترونیک منطبق بر استاندارد IEC61800 بوده و دارای گواهی نامه‌های معتبر از آزمایشگاه‌های مرجع صنایع انرژی ایران (EPIL) می‌باشد.

محصولات ما با نام تجاری آگرالکترونیک هم اکنون در صنایعی همچون صنایع معدنی، فولاد، تهویه مطبوع ،نساجی،کاغذ سازی ،شیمیایی و … در کاربری‌هایی نظیر پمپ و فن، کرین(جرثقیل)، میکسر، اکسترود و … مورد استفاده قرار گرفته که رضایت مشتریان را به همراه داشته است.

درباره اینورتر

اینورتر (inverter) در لغت به معنی معکوس‌کننده و در اصل نوعی دستگاه یا مبدل الکترونیکی است که قادر است یک ولتاژ (DC) را به یک جریان متناوب (AC) با ولتاژ و فرکانس معین تبدیل کند. به نوعی از راه‌اندازها و کنترل‌کننده‌های سرعت (دور) موتور که با تغییر ولتاژ و فرکانس اعمال‌شده به الکتروموتور، باعث راه‌اندازی آن می‌شوند نیز درایو یا VFD گفته می‌شود (Variable Frequency Drive).

یک ولتاژ ثابت DC است که به طور اسمی از باتری‌ها بدست می‌آید و خروجی آن به طور کلی یک ولتاژ متناوب ثابت یا متغیر است. ولتاژ ورودی، ولتاژ خروجی و فرکانس و بررسی کلی انرژی به طراحی دستگاه اینورتر بستگی دارد.

کاربرد اینورتر این است که DC را به AC تبدیل می‌کند و این دستگاه‌ها هرگز هیچ نوع نیرویی تولید نمی‌کنند. چرا؟ زیرا این نیرو توسط منبع DC تأمین می‌شود. شکل موج ولتاژ خروجی اینورترهای ایده‌آل باید سینوسی باشند اما در عمل شکل موج‌های اینورترها غیرسینوسی بوده و هارمونیک خاصی دارند. در بیشتر موارد، ولتاژ ورودی DC معمولاً پایین‌تر است در حالی که مقدار ولتاژ خروجی AC برابر است با ولتاژ منبع تغذیه شبکه یا ۱۲۰ ولت و در بعضی از موارد بسته به نوع کشور تا ۲۴۰ ولت هم می‌رسد.

دریافت اطلاعات بیشتر